Popüler analist Tony Spilotro’ya göre Bitcoin (BTC) düşüş trendi direncinden kurtuldu ve yeni bir yükseliş trendine hazır. Kısadan uzuna geçiş gerçekleştiğinde, piyasa koşulları önemli ölçüde değişecektir ve “rezerv fiyat” stratejisi genellikle en etkili olanıdır. Bunun nasıl yapılacağından emin olmayan yatırımcılar ve tüccarlar için tarih, bu seviyenin BTC satın almak için en iyi yer olduğunu gösteriyor.

Tony Spilotro

HODL Zamanı Mı Yoksa Dip Alma Zamanı Mı?

Son büyük kripto boğa piyasasında, “HODL” terimi, Bitcoin’deki her boğa piyasası çöküşünün ciddiyetini yansıtmak için icat edildi. Yatırımcıların, varlığı Bitcoin satmak yerine daha düşük bir fiyattan geri almaları ve uzun süre elinde tutmaları önerilir. Tony Spilotro’ya göre, satışlar özellikle yoğundu, ancak yatırım getirisini ikiye katlamak için benzersiz bir fırsat. 2016 ve 2017 boğa piyasasında Bitcoin% 35’ten fazla düştü.

Tony Spilotro
BTC / USD haftalık fiyat grafiği ve 20 haftalık hareketli ortalama | Kaynak: TradingView

Bu anlarda, fiyat hareketleri ve duygular aşırı derecede korkutucu hale gelir ve pratikte satın alma diplerini göründüğünden daha zor hale getirir. Ancak Tony Spilotro’ya göre sonbahar ürünlerini satın almayı başaranlar, aldıkları riskler için her zaman cömert bir şekilde ödüllendirilecekler. Tony Spilotro’ya göre geçmiş fiyat hareketleri ideal bir satın alma alanı haline gelebilir ve Bitcoin geri düştüğünde önemli bir seviye olabilir. Bir sonraki yükseliş trendinde aynı strateji benimsenirse, bu seviye çok fazla servet bırakmanın anahtarı olabilir.

Büyük Bitcoin Karları

Tony Spilotro‘ya göre hareketli ortalama, fiyata dayalı istatistiksel bir çizgidir ve fiyat davranışına dayalı istatistiksel açılış ve kapanış verileri fiyat tablosuna eklenir. Bu hareketli ortalamalar, potansiyel destek veya direnç bulmak için kullanılabilir ve fiyat hareket ettiğinde satın almak veya satmak için tetikleyici görevi görür. Tarihsel Bitcoin fiyat tablolarına göre, 20 haftalık hareketli ortalama, kripto para satın almak için boğa piyasası sırasında neredeyse her türlü düşüş için ideal seviye olabilir.

Tony Spilotro
BTC/USD haftalık fiyat grafiği + 20 haftalık hareketli ortalama | Kaynak: TradingView

Analistlere göre yukarıdaki grafikte, Bitcoin fiyatının 2016 ve 2017’de 20MA’ya düştüğü en az beş farklı senaryo var. Orada, kripto para birimi güçlü bir destek kazandı ve bir sonraki psikolojik direnç seviyesine sıçradı. Ortalama olarak, Bitcoin fiyatı 20MA’ya her düştüğünde, bir sonraki düzeltmeden önce %100’den fazla yükselir. Tony Spilotro’ya göre, her Bitcoin çökmesi kripto para biriminizi ikiye katlamak için bir fırsattır.

Tony Spilotro: Bitcoin’de 20 Haftalık Hareketli Ortalama

Analist, 20MA’nın beşinci ve son çekilişinin% 500’den fazla artışla 3.000 ABD Dolarından 20.000 ABD Dolarına çıktığını söyledi. Bitcoin düşüş eğilimi direncinden yeni çıktı. Aynı fiyat hareketi tekrarlanırsa Bitcoin, bir sonraki döngünün tepesi görünmeden önce 20MA’da en az beş büyük düzeltme yapacaktır. Tony Spilotro’ya (Tony Spilotro) göre, bundan önce, mümkün olan en yüksek finansal büyümeyi elde etmek için kripto para satın alırken düşüşün ana alanı olarak 20 haftalık hareketli ortalamayı kullanmak akıllıca olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz