Tahinis, Orta Doğu mutfağı sunan ve tüm nakit rezervlerini Bitcoin’e çeviren Kanadalı bir restoran zinciridir. Restoran zincirinin sahibi Omar Hamam, mevcut finansal sistemi bir “müzik koltuğu oyunu” olarak nitelendirdi ve Bitcoin’in fiat para birimine daha iyi bir alternatif olduğunu söyledi. Kanadalı bir restoran zinciri, tüm yasal nakit rezervlerini Bitcoin’e dönüştürdü.

Kanada, Ontario’da Tahinis Restaurants tarafından yayınlanan bir dizi tweet’e göre, şirket tüm nakit rezervlerini Bitcoin‘e çevirmeye karar verdi. Zincir “dünyanın en iyi Orta Doğu restoranı” olduğunu iddia ediyor, dört şirket lokasyonunda faaliyet gösteriyor ve Ontario’da üç yeni franchise açmayı planlıyor.

Tahin’in sahibi Ömer Hamam, koronavirüs salgını başladıktan sonra Mart ayında çok sayıda çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldığını söyledi. Ancak şirket, tüm restoranların nakit akışını pozitif tutmayı başardı.

Tahinis

Tahinis, Bitcoin Yatırımı

Hammam, Kanada’nın hükümet yardım programının evden daha fazla kazanan işçilerin geri dönmesini zorlaştırdığını anlattı. Bu olay, onu malum ekonomik sistemde nakit varlıkların değerini sorgulamaya itti.

Hammam, Warren Buffett’in varlığa “fare zehiri” adını verdikten sonra Bitcoin ile ilgilendiğini açıkladı. Tahinis’in sahipleri Bitcoin’e yatırım yapmanın “gerçek bir ücretsiz tasarruf teknolojisi” ve küresel finans sistemini “müzikli sandalye oyunu” olarak adlandırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz