Bazılarının kripto para birimini “sıkıcı” olarak nitelendirmesine rağmen, Bitcoin bugün çeşitli metriklerde yeni rekorlar ve zirvelere ulaştı.

This Algorithm Is The Reason Bitcoin Is Not Worthless Yet

Haftalarca süren sönük fiyat hareketinden sonra, Bitcoin (BTC) bugün çeşitli metriklerde yeni rekorlar ve zirvelere ulaştı.

Yeni rekorlar ve zirveler: Yeni adresler, Etkin adresler, Saatlik işlem sayısı ve Saatlik harcanan çıktılar.

Glassnode Baş Teknik Müdürü Rafael Schultze-Kraft başarıları bir tweet’te listeledi:

New Addresses

Adres Sayılarında Artış

Bitcoin, 2017’teki “bull run”dan bu yana bu sayıda yeni veya aktif Adres görmedi. 2018’in başındaki düşüşten kısa bir süre sonra, günlük yeni adres sayısı bugün 195.000’den 450.000’e yükseldi. Günlük aktif adresler aynı dönemde 423.000’den 1.08 milyona neredeyse üç kat arttı.

Artan yeni adreslerin, artan etkin adreslerin ve saatlik işlem sayımlarının bir araya gelmesi, verilen iyi haberlerden kaynaklanmaktadır ve Quantum Economics’ten kripto analisti Mati Greenspan’in atmış olduğu Tweet’de buna dahil.

“Man… even the dIffIculty adjustments are gettIng borIng. BItcoin volumes and socIal engagement have been fallIng for weeks.”

1 Temmuz’da, Bitcoin madenciliği zorluk seviyesi% 0.0033’lük bir düşüşle temelde ölü olarak kaldı. Bitcoin günlük satış hacimleri Mayıs ayı ortalarında 52 milyar dolardan 15 milyar dolara düştü.

Sosyal Katılım İstatistikleri

Kripto analiz platformu Lunarcrush‘a göre 2020’nin içerisindeki sosyal etkileşime bakıldığında, genel eğilim yılın başından itibaren biraz daha olumlu yönde ilerliyor.


Bu hafta, tüm sosyal platformlardaki Bitcoin gönderilerinde 927.000’lik bir artış olduğuna dikkat çekti. Bitcoin’in fiyatının oldukça düz ve zor değişen bir sosyal katılımı olmasına rağmen, Ocak ve Nisan aylarında büyük bir yükselme elde ettiğini açıkladılar.

Bitcoin’s social engagement relationship with price

Lunarcrush ‘a ulaşamak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz