LocalBitcoins, blockchain istihbarat şirketi Elliptic ile ortaklık kurdu: blockchain izleme araçlarına erişim sağlayacak.

Platformdaki yasadışı faaliyetlere karşı eşler arası alışverişin son adımında LocalBitcoins, blockchain istihbarat şirketi Elliptic ile işbirliği yaptı. LocalBitcoins’in CEO’su Elena Tonoyan, ortaklığın platformun karşılaştığı karmaşık zorluklarla mücadelede önemli bir adım olduğunu söyledi:

“LocalBitcoins sadece Bitcoin ile iş yapıyor. Geleneksel para birimleri kullanmıyoruz, bu nedenle geleneksel finansta (bankalar gibi) aynı görünürlük yok. Buna ek olarak, LocalBitcoins aslında kendi parasını oluşturan 150’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Tonoyan, sitenin küresel müşteri tabanı belgelerinin yasallığını birden çok dilde değerlendirmenin çok çaba gerektireceğini söyledi.

LocalBitcoins, bu sorunun çözülmesine yardımcı olmak için 20’den fazla ülkeden çok uluslu çalışanları istihdam etmektedir. Buna ek olarak, Elliptic ile işbirliği, LocalBitcoins hizmetlerinin yasadışı kullanımını önlemeye yardımcı olabilecek daha fazla blockchain izleme aracına erişim sağlayacaktır.

Daha Yoğun Denetimler Yolda

ABD’nin Beşinci Para Aklama Direktifi (5AMLD) ve Uluslararası Müşterinizi Tanıyın (KYC) düzenlemelerine uyma çabaları bağlamında, LocalBitcoins doğrulama işlemini güçlendirdi.

Önlemin uygulanmasından sonraki birkaç ay içinde bazı tepkiler oluştu ve işlem hacmi% 50 azaltıldı.

Oval kurucu ortak Tom Robinson, LocalBitcoins üzerindeki etki derecesine bakılmaksızın, sitenin kontrolünün iyileştirilmesinin bölgedeki yasadışı faaliyetleri azaltmada büyük başarılar sağladığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz