Bitcoin’in fiyatı altın fiyatıyla birlikte 11.200 dolara düştü. Daha sonra tekrar yükselen altın fiyatıyla Bitcoin, şu anda 11.500 dolar seviyesinde. Bitcoin’in tekrar 12.000 dolara yükselip yükselmeyeceğini zaman gösterecek. Kraken, Bitcoin 12.000 dolara yükselmeyecek, hatta daha da yükselecek.

Kraken

Kraken, Bitcoin’in Temmuz ayında gösterdiği performans hakkında yeni bir rapor yayınladı. Rapor, Bitcoin’in oynaklığı ve geçmiş fiyat performansıyla ilgili. Kraken ekibi, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda tarihsel verilere dayanarak çizeceği grafikler hakkında da bazı tahminlerde bulundu.

Bitcoin Lehine Makroekonomik Göstergeler

Kraken’in araştırmasına göre Bitcoin ile altın piyasası arasındaki korelasyon son aylarda artmaya başladı. Bu verilere dayanarak Bitcoin’i güvenli liman olarak görenlerin sayısının arttığı söylenebilir.

Bitcoin ile altın piyasası arasındaki korelasyon güçleniyor. Bu, Bitcoin’in son makroekonomik gelişmelerden olumlu etkilenebileceği anlamına gelir. Kraken, koronavirüsün hala kontrol altında olmadığını, ABD’nin büyük bir destek planı hazırladığını, insanların olası bir enflasyon krizinden endişelenmeye başladığını ve doların güç kaybetmeye başladığını belirtti.

Kraken’in araştırmasına göre, tüm bu gelişmeler nedeniyle insanlar altın gibi güvenli limanlara yönelmeye başlıyor; Bitcoin, yatırımcıların yöneldiği varlıklardan biri olabilir.

Kraken

Kraken, Bitcoin Üçe Katlayabilir

Kraken’in araştırmasına göre, makroekonomik göstergeler şu anda Bitcoin’i destekliyor. Buna ek olarak, Bitcoin’in kendi içindeki dinamikleri de sağlıklı görünüyor. Araştırmacılar geçen ay Bitcoin’in oynaklığını kontrol ettiler; bunun Bitcoin’i olumlu yönde etkileyebileceğine inanıyorlar.

Bu araştırmalara göre, Bitcoin’in oynaklığı geçmişte keskin bir şekilde düştüğünde, düşüşten sonra hızla yükselecekti. İstisnalar dışında Bitcoin fiyatı da volatilite ile yükseliyor. İlginç bir şekilde, Bitcoin’in oynaklığı 24 Temmuz’da %23’e düştü. Bu orana 21 ayda hiç düşmedi.

“Bitcoin’in oynaklığı 24 Temmuz’da %23’e düştü. Tarih tekrar ederse, Bitcoin’in fiyatının %50’den %200’e yükseldiğini görebiliriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz