Japonya’da uyuyan bitcoin hesapları, Bitcoin 10.000 dolara ulaşınca geri döndü.

Japonya'da Bitcoin Hesapları

Japonya’da bitcoin hesapları, Bitcoin’in bu hafta önemli bir direnci kırmasıyla piyasaya geri dönmeye başladı. Japon kripto para borsası Coincheck‘e göre bu hafta ticaret hacmi bir öncekine göre iki ila üç kat arttığını açıkladı.

Japonya’da Bitcoin Hesapları

Coincheck’in kurucu ortaklarından Yusuke Otsuka bir süredir işlem yapmayan Japonya’da bitcoin hesapları, bu hafta tekrar aktif hale geldiğini açıkladı. “Kullanıcıların hali hazırda hesapları olduğu için hemen işlem yapmaya başladılar.”

Kullanıcıların zaten hesapları var ise, yeni hesap açmak ve kullanıcıyı doğrulama kontrolünden geçirmek ile vakit harcanmaz ve hemen kripto para satın almaya devam edebilirler. Buna karşılık olarak işlem platformunda yeni olan kullanıcılar hesaplarının onaylanmasını beklemek zorunda kaldılar.

Japonya'da Bitcoin Hesapları

Coincheck’e göre, bu hafta yapılan satış hacmi, bir öncekine göre iki kat daha büyük iken, döviz hizmetine olan talep üç kat arttı. Otsuka ayrıca bunun Japon Covid-19 teşvik ödemeleri ile ilişkili olduğuna inanıyor. Nisan ayında, Japon hükümeti her eve 100.000 yen ödeme (yaklaşık 930 dolar) dağıtmaya başladı.

Ayrıca, Coincheck’in ana şirketi olan Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, altın almayı kaçıranların artık Bitcoin ile ilgilenmeye başladığına dikkat çekti. Altın fiyatı yakın zamanda yükseldi ve Bitcoin bu haftanın başında önemli bir direnci kırmaya başladı.

Libra’ya Matsumoto Yorumu

Matsumoto ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin son zamanlardaki gelişimi hakkında yorum yaptı:

“Sanırım David Marcus bir hata yaptı. Gelecekteki para biriminin Libra Coin (Facebook‘un çıkacak kripto para birimi) olduğunu söyledikleri için ABD hükümeti bunu ağır eleştirdi.”

Matsumoto yaşanan bu durumu şöyle değerlendirdi. “Libra’nın rolü sadece Pandora’nın kutusunu açmak olabilir. Bu arada Birleşik devletler tam olarak rekabetin arkasında çünkü Libra’yı kendileri desteklediler ve artık CBDC’yi geliştirmek istediklerini söyleyemiyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz