Kalp rahatsızlığı bulunan çocukları destekleyen, İngiltere merkezli Çocuk Kalp Birimi Fonu (CHUF), yakın zamanda kripto para birimi kullanarak yapılan bağışlarda yaklaşık 48.000 dolar yardım aldığını açıkladı.

CHUF, Fon Yaratma ve Operasyonlar Direktörü Charlotte Campbell. Bağışçılardan biri olan Dan Bainbridge, kripto para bağışlarını kabul etmelerini önerdi. Ayrıca Bainbridge de bağış olarak 10.000 dolar yardımda bulundu. Mail ile gönderilen bir basın açıklamasında CHUF, sivil toplum kuruluşlarının kripto para bağışlarını kabul etmesini sağlayan bir hizmet olan The Giving Block kullanılarak yapıldığını söyledi.

CHUF’ın Aldığı İlk Bitcoin Bağışı

CHUF, Newcastle’ın Freeman Hastanesi’nde Çocuk Kalp Ünitesinden hastalara destek sağlıyor. Birleşik Krallık COVID-19 salgını nedeniyle kilitlendiğinde kuruluşun düzenli bağış toplama faaliyetleri de durdu. CHUF, ilk kez Nisan ayında çevrim içi fonlara itirazda bulundu. Campbell’e göre, yardım kuruluşu daha önce 2017’de Banbridge’den bir seferlik bitcoin bağışı almış. Fakat CHUF ilk kez kripto para birimi bağışları için halka açık bir çağrıda bulundu.

Bainbridge, “Bebekken kalp ameliyatı oldum” dedi. Yaklaşık bir buçuk yaşındayken hayır kurumundaki insanlardan çok destek gördüğünü açıkladı. “Her zaman, bir başarım olursa, hayır kurumuna destek vermek istedim.”

Bainbridge, kripto para odaklı risk sermayesi fonu BigBirdVC’nin kurucusu. Ayrıca hayır kurumunun The Giving Block platformuyla bağlantı kurulmasında yardımcı olduğunu söyledi.

kripto ile para bağışı chuf

Anonim Bağışçı

Bainbridge’in katkısı dışında, anonim bir bağışçı tarafından bir başka büyük bağış daha yapıldı. Bağışlanan toplam tutar 48.000 dolar oldu.

The Giving Block’un kurucu ortağı Alex Wilson. “Kripto para birimleri aracılığıyla bağışlar her zamankinden daha popüler olsa da, bu boyuttaki bağışları bireysel kullanıcılardan görmek nadirdir.” dedi. Mail ile gönderilen açıklamada, “Bu paranın Birleşik Krallık’ta kalp rahatsızlığı olan çocuklara yardım etmek için kullanılacağına sevindik.”

CHUF’a Kripto Para İle Bağış Yapılabiliyor

Campbell’e göre, kripto para birimleri ile yapılan bağışları kabul etmeye başladığında, yardım kuruluşu tamamen yeni bir kitleye erişim sağladı.

Hayır kurumu bağışlanan paraları hastanın ailelerine yemek sağlamak, yeni tıbbi ekipman almak ve çocuklara oyuncak almak için kullanılacak

Kripto Para ile Bağış Yapmak için

Eğer siz de Çocuk Kalp Ünitesi Fonuna kripto para yardımı yapmak isterseniz buradan yapabilirsiniz. CHUF şu anda, Bitcoin, Etherium, ZCash, Gemini Dollar, BAT ve LiteCoin gibi kripto para birimi bağışlarını kabul ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz