Uzun zamandır, büyük Bitcoin (BTC) sahipleri (balinalar olarak da bilinir) piyasaya hakimdi Bununla birlikte, yeni bir araştırmaya göre, balina kontrol seviyesi son beş yıldır düşüyor.

On-Chain analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, son yıllarda, varlıkları 100 BTC (1,2 milyon $) ile 100.000 BTC arasında olan kuruluşlar tarafından kontrol edilen BTC arzının payı% 63’ten% 49,8’e düştü.

Aynı zamanda, 10 bitcoin’den daha azına sahip kişiler tarafından kontrol edilen Bitcoin arzının payı, 5 yıl önce% 5’ten bu ay aynı dönemde% 14’e yükseldi, bu da Bitcoin arzının “kademeli olarak küçültüldüğünü gösteriyor.

Büyük Balinaların Piyasa Üzerindeki Etkisi Azalıyor.
Balinaların Bitcoin Arzındaki Hakimiyeti Zayıflıyor

BTC FONLARI

Bununla birlikte, balina ayrıca BTC fonlarını birden çok adrese dağıtabilir.

Örneğin Glassnode, bu yılın başında BTC balinalarının sayısı artmasına rağmen en büyük nedenlerden birinin büyük yatırımcıların coinlerini borsadan çekmesi olabileceğini söyledi.

Her durumda, Glassnode bu hafta Bitcoin’in gerçek değerinin ilk kez 6.000 dolara ulaştığını bildirdi. Gerçek piyasa değeri, tüm madeni paraların son işlem fiyatının değerini ölçer. Gerçek fiyat, gerçek piyasa değerinin dolaşımdaki arz ile bölünmesi ve kaybedilen madeni paraların çıkarılmasıyla elde edilir.

Balinaların Bitcoin Arzındaki Hakimiyeti Zayıflıyor

Aynı zamanda, kripto piyasası analiz şirketi CoinMetrics dün, Bitcoin’in ortalama maliyetini seçen yatırımcıların, Bitcoin’in Aralık 2017’deki tarihi yüksek seviyesinin çok altında olmasına rağmen yılda% 20’den fazla kazanabileceğini gösterdi. Şirket, Ethereum (ETH) için de aynı şeyin geçerli olduğunu belirtti.Bu stratejiyi seçen yatırımcılar, herhangi bir geleneksel finansal varlığın beklentilerinin çok üzerinde, yaklaşık% 28’lik bir yıllık getiri oranına ulaşabilirler.

Yazma sırasında (17:11), BTC 11.736 dolardan işlem görüyordu ve bir günde% 1 düşerek haftalık kazancını% 5’e düşürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz