Beam Mining nasıl yapılır ?

Bu yazımızda  Beam coin için nasıl mining yapacağınızı kısa ve öz bir şekilde anlatacağız. Beam coin için bilgi sahibi olmak istiyorsanız  Beam coin hakkında adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Öyleyse başlayalım.

  • Öncelikle Beam (wallet) Cüzdanınızı bu linke tıklayarak indirmeniz gerekiyor ardından aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi indiriyorsunuz.
  • Daha sonrasında indirdiğiniz desktop wallet’ı açıp hesap oluşturuyorsunuz.
  • Cüzdanın kurulumunu tamamladıktan sonra seed phrase  diye tabir edilen 12 taneden oluşan kelime grubu göreceksiniz. Bu kelimeleri bi yere kaydedin  veya screnshoot alın zira bir sonraki adımda bu kelimeleri boşluklara dolduracaksınız.
  • Daha sonrasında “receive” e tıklayın ve expires sekmesini “ never” olarak ayarlayın bu sizin cüzdanınızın 24 saat sonra silinmesini engelleyecek.
  • Oluşturmuş olduğunuz adresi kopyaladıktan sonra wallet ile işimiz bitiyor şimdi mining yapacağımız havuzumuzu açmamız ve orayla birkaç işlem yapmamız gerekiyor  https://beam.leafpool.com adresine tıklıyoruz. Ve havuzumuzda hazır olduğuna göre aracı programımızı indirebiliriz.
  • Gminer indirildikten sonra  aşağıdaki kodu kendimize göre düzenleyeceğiz.
miner --algo 150_5 --server mining_pool_server --port mining_pool_port --ssl 1 --user YOUR_ADDRESS.WORKER_NAME

Mining pool server kısmına bunu EU serverındaki kodu

Mining pool port kısmında ise gpu mining kısmındaki 3333 kodu

En sonunda ise YOUR_ADDRESS.WORKER_NAME kısmını kopyalamış olduğumuz kendi desktop walletımızın adresini yapıştırıyoruz.

Nasıl yapacağınız ile ilgili bir örneği aşağıya yapıyorum.

miner --algo 150_5 --server beam-eu.leafpool.com --port 3333 --ssl 1 --user 228a60fcwewe27588850be8183c0e30f5b2319d06650c06203e0a9ddb739c36f004dc
  • İndirmiş olduğunuz gminer adlı programın içerisinde ki mine_beam adlı .bat uzantılı programa sağ tıklayarak düzenle diyor ve içerisindekileri silip kendi kodumuzu yapıştırıp ardından kaydedip kapatıyor ve başlatıyoruz. Aşağıda olan görseldeki gibi olduysa sorun yok demektir. Şimdiden iyi kazmalar 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz